Współpraca

Własny Port powstał w 2003 roku w Bydgoszczy. Tworzą go muzycy z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Zespół można usłyszeć między innymi w klubie Kubryk, w Bydgoszczy, gdzie co tydzień gromadzi komplet publiczności.

W repertuarze ma wiele autorskich kompozycji, oraz wydane trzy autorskie płyty (w przygotowaniu jest czwarta). Własnoportowi muzycy nie stronią też od piosenek dobrze znanych i bliskich sercom żeglarzy, także w wykonaniu a capella.

Muzycy wykonywanym przez nich utworom nadają własny charakter i starają się zostawić w nich cząstkę siebie. Brzmienie Własnego Portu oparte jest na akustycznych instrumentach wspartych gitarą basową oraz czterema męskimi głosami.

W czasie dwudziestoletniej działalności zespół koncertował na wielu festiwalach i imprezach żeglarskich, zarówno kameralnych, jak i plenerowych, w kraju i za granicą, zyskując uznanie słuchaczy i przychylność organizatorów. Setki zagranych koncertów i udanych imprez są jego wizytówką. Do wielu miejsc wraca wielokrotnie.

Zespół tworzą muzycy posługujący się nietuzinkowymi technikami gry. Często istnieje tylko zarys aranżacji, a dźwięki płynące ze sceny są w dużej mierze improwizowane. Dzięki temu muzyka Własnego Portu jest żywa i niepowtarzalna.

Wymagania techniczne:

  • 4 mikrofony klasy shure sm58 (voc)
  • 2 linie xlr phantom  do nagłośnienia akordeonu 
  • 3 linie (2 git. elektroakustyczne i bas)
  • 4 tory odsłuchowe ( w razie kłopotów mogą być 2)
  • 3 gniazdka 230v
  • krzesło dla akordeonisty